Jakie własności posiada mleko Nan Optipro 1?

Mleko początkowe Nan Optipro 1 polecane jest tym niemowlętom, które z pewnych względów nie mogą być karmione piersią. Występuje w formie proszku i cechuje się smakiem zbliżonym do matczynego. Jakie są jego własności zdrowotne i jak podawać go dziecku?

Właściwości zdrowotne dla dziecka 

Mleko początkowe jest niezbędne w prawidłowym rozwoju niemowląt, które nie przyjmują mleka od matki. Nan Optipro 1 może mieć szczególne znaczenie w kontekście zdrowia psychofizycznego dziecka. Posiada wszystkie najważniejsze składniki odżywcze, które są kluczowe w pierwszych miesiącach życia. Mleko oparte jest na serwatce, olejach roślinnych, laktozie czy cytrynianie potasu. Mają one szczególne znaczenie pod kątem białek i tłuszczów, które są potrzebne do prawidłowego wzrostu dziecka.

Należy wspomnieć o ogromnej liczbie witamin i minerałów, które zawiera mleko. Nan Optipro 1 to też świetne źródło biotyny, kwasu pontonowego albo folianów. Do prawidłowego wzrostu potrzebne są witaminy z grupy B, żeby wspomnieć o tiaminie, ryboflawinie i niacynie. Najważniejszymi składnikami mineralnymi w mleku są z kolei: potas, chlor, jod, cynk albo wapń. Ten ostatni jest kluczowy ze względu na zdrowe kości.

Jak przygotować dziecku mleko Nan Optipro 1? 

Mleko najlepiej przygotować w butelce ze smoczkiem. Przed użyciem należy ją dokładnie przepłukać z pozostałości po poprzednim karmieniu. Trzeba też pamiętać o jak najczęstszej wymianie smoczka. Mleko dla niemowląt Nan Optipro 1 należy podgrzewać przed użyciem przez około 5 minut. Proszek trzeba wymieszać w odpowiednich proporcjach z wodą. Mleko podane dziecku nie powinno być wrzące, żeby uniknąć poparzenia. Najlepiej jeśli ma około 30-40 ºC.

Dawka Nan Optipro 1 powinna być uzależniona od wieku dziecka. Przez pierwsze 2 tygodnie zaleca się wsypać 3 płaskie miarki proszku, które powinno się podawać aż 7 razy dziennie. Z każdym kolejnym tygodniem dawka się zwiększa, zmniejsza zaś się częstotliwość podawania. W 6 miesiącu życia jest to 6 miarek przy 4 posiłkach dziennie. Należy też uwzględnić ilość wody w zależności od proszku. Na 3 miarki powinno przydać około 90 ml płynu.