Mleko modyfikowane nestle nan optipro przygotowane z myślą o dzieciach

To, jakie mleko podamy naszemu dziecku, zależy oczywiście od jego wieku. Skład oraz właściwości mleko mleka modyfikowanego zmieniają się w zależności od jego wieku. Mleko początkowe nestle nan optipro 1 zostało opracowane z myślą dla noworodków, a także niemowląt w ich pierwszych tygodniach życia. Mleko początkowe zaleca się, by dzieci piły je do szóstego miesiąca życia. Jeżeli przez lekarza zostanie stwierdzona przejściowa lub stała nietolerancja na laktozę po konsultacji z lekarzem możemy podać naszemu dziecku mleko całkowicie jej pozbawione. Podczas wyboru mleka bez laktozy należy upewnić się, że są ku temu wszelkie przesłanki. Jeśli mama dziecka ma jakiekolwiek wątpliwości, jakie mleko modyfikowane wybrać musimy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem specjalistą. 

Mleko początkowe a mleko następne

Naturalne mleko matki zmienia swój skład wraz z wiekiem dziecka tak, aby móc dostosować się do nieustannie zmieniających potrzeb dziecka. Dlatego Nestle tworzy jego różne warianty, które są oznaczone cyfrą od 1 do nawet 3. Kiedy należy przejść z mleka początkowego na następne? Przez pierwsze sześć miesięcy dziecku należy podawać mleko początkowe nan optipro 1, które stanowi jedyny składnik diety zastępując w ten sposób mleko matki. Przez pierwsze pół roku życia dziecka czerpie on żelazo uzyskane w okresie płodowym. Niestety mleko początkowe nie zawiera dużych ilości żelaza. W mleku nan optipro 1 znajduje się zestaw witamin B oraz wapń, potas, selen, jod, magnez, mangan, sód i witamina C. Mleko początkowe zawiera również probiotyki i prebiotyki. Są to korzystne dla organizmu dziecka bakterie jelitowe. 

Czy dziecko po szóstym miesiącu życia może pozostać na mleku początkowym?

Dziecko po szóstym miesiącu życia nie może pozostać tylko i wyłącznie na mleku początkowym, bo może mu grozić anemia. W takim przypadku nestle stworzyło mleko następne nan optipro 2.